BLOG NIE TYLKO O KOLARSTWIE

Pewna korespondencja #1

Mój Drogi Podszepcie,

bardzo jestem rad z tego, o czym mi donosisz w Twoim liście. Oczywiście całkowite zniesienie podatku dochodowego byłoby dla nas katastrofą, ale zniesienie tylko dla osób do 26. roku życia, stanowiące ewidentną dyskryminację ze względu na wiek, jest dla nas korzystne.

Szczerze mówiąc, na początku byłem sceptycznie nastawiony do naszego stanowiska w tej sprawie. Obawiałem się, że uchwalenie tej ustawy może spowodować ostrzejszą reakcję Polaków. Jeśli jednak, jak piszesz, nawet tak oczywiste łamanie konstytucji nie budzi już powszechnego sprzeciwu, to znaczy, że nie ma powodów do zmartwień.

Muszę Ci przyznać, Drogi Podszepcie, że odkąd zostałeś opiekunem Polski, nasze sprawy mają się tam bardzo dobrze. Jestem pod wrażeniem.

Przy okazji pragnę się z Tobą podzielić świetną wiadomością, która napłynęła do nas z Holandii. Wyobraź sobie, że władze jednej z uczelni w Eindhoven utworzyły nowy program, w ramach którego planują zatrudniać tylko kobiety. Aplikacje mężczyzn będą odrzucane. Wszystko, rzecz jasna, w ramach walki o równouprawnienie w świecie nauki. Jak oświadczył rektor uczelni, „przykładają ogromną wagę do równego szacunku i szans dla kobiet i mężczyzn”.

Widzisz, Przyjacielu, jaka jest skala naszego sukcesu? To przede wszystkim zasługa naszego Wydziału Zaawansowanej Lingwistyki Stosowanej. Dzięki jego wysiłkom podstawowe pojęcia zostały tak wymieszane, że te nędzne istoty już nie rozumieją, czym jest dyskryminacja, a czym równouprawnienie. Biedny rektor naprawdę sądzi, że walczy o równouprawnienie, podczas gdy w rzeczywistości dyskryminuje mężczyzn. A chcąc podkreślić swój szacunek do kobiet, obraża je – bo ewidentnie daje im do zrozumienia, że bez jego pomocy sobie nie poradzą.

Swoją drogą – pamiętasz do jakich podłości musieliśmy się posuwać w XX wieku, by doprowadzać do takiej segregacji ludzi jak w dwóch wyżej opisanych przypadkach? I ile nas to kosztowało wysiłku? Teraz robią to za nas najważniejsze osobistości w poszczególnych państwach. Państwach demokratycznych, żeby było śmiesznej. Czyż to nie wspaniałe?

Musimy jednak zachować czujność. Szczególnie Ty, Drogi Podszepcie. Masz pod swoimi skrzydłami dość specyficzny naród, który może być dla nas bardzo niebezpieczny, kiedy się ocknie. Jak zapewne wiesz, droga ludzi do Naszego Królestwa prowadzi w dół. Jednak powinieneś troszczyć się o to, by nie była zbyt stroma – w przeciwnym razie nawet tak upadłe istoty mogą się zorientować (widzisz, one w gruncie rzeczy nie chcą do nas trafić, choć z ich postępowania można by wyciągnąć dokładnie odwrotny wniosek). Jak się domyślasz, nasz Nieprzyjaciel czyha na taką okazję, by przeprowadzić kontratak.

Bądź czujny.

Serdeczne pozdrowienia z Gorącej Otchłani,

Krętacz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *